time management

سه نکته برای ذخیره کردن زمان در هر روز

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

شما پر از ایده هستید، زود یاد می‌گیرید و زود دست‌به‌کار می‌شوید. می‌خواهید که خدماتتان را توسعه دهید. ولی هرروز با کمبود وقت مواجه می‌شوید. خیلی‌ها هم به دنبال تکنیکی جادویی می‌گردند که زمان را ذخیره کنند و کارها را برایشان درست کند، ولی …

بیایید راه کوتاه‌تر را انتخاب کنید. زبان تکنولوژی را برای مؤثرتر بودن بیاموزید و با این تکنیک‌ها، هرروز مقداری از زمانتان را پس‌انداز کنید.

۱ – به دنبال راه‌هایی برای بهبود دادن‌های کوچک و ذخیره زمانتان باشید.

مثلاً به‌جای تماشای آنلاین ویدیوها، آن‌ها را ذخیره کنید و بعداً ببینید. یا اینکه در موبایلتان یک سری کلید میانبر تعریف کنید تا کارهایی که بیشتر انجام می‌دهید را بتوانید سریع‌تر هم انجام دهید. به ظاهر شاید کار بزرگی انجام دهید ولی همین زمان‌های کوچکی که صرفه‌جویی می‌کنید، در کنار هم زمان خوبی را برای شما ایجاد خواهند کرد.

۲ – از نحوه کار کردن دیگران برای ذخیره زمان الهام و الگو بگیرید.

خیلی وقت پیش دیدم که یکی از دوستانم، ویدیوهای آموزشی را دانلود می‌کند، ویرایش می‌کند و به داخل پاورپوینت وارد می‌کند تا در ارائه‌هایش از آن‌ها استفاده کند. همین نکته که من بلد نبودم، ساعت‌ها در وقت من صرفه‌جویی کرد و مرا از شر اعصاب خوردی ها و دردسرهای درست کردن یک پاورپوینت مناسب هم رها کرد.

۳ – برای ذخیره زمان بیشتر، آموزش‌های جانبی را از دست ندهید.

ویدیوها، وب‌سایت محصولات و دفترچه‌های راهنما را درباره محصولات، سرویس‌ها، برنامه‌ها و … مشاهده کنید. با این کار وقت شما برای ور‌رفتن با وسیله‌ای جدید، هدر نمی‌رود. اینکه برای وسیله جدیدمان به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنیم، نشانه‌ی بی‌سوادی ما نیست. نشانه این است که برای وقتمان ارزش بیشتری قائل هستیم و می‌خواهیم استفاده درست‌تر و بهتری از وسایل داشته باشیم.

اگر از راه‌های مختلفی سعی کنید مؤثرتر باشید، می‌توانید بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه در روز زمانتان را ذخیره کنید.

حالا اگر در ۵ روز کاری هفته، به‌صورت روزانه نیم ساعت را صرفه‌جویی زمانی کنید، ۱۲۰ ساعت وقت اضافه در یک سال ایجاد کرده‌اید./مدیران ایران
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *