هموطنان عزیزمان را با جلوه های حمایتی خدمات بیمه آشنا کنیم

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

مدتهاست با همگامی یکی از دوستان کارگزار بدنبال فراگیر نمودن عرضه خدمات جامع بیمه ای در نزد خانوارها و صاحبان کسب و کارها در سطح شهرها و روستاهای کشور هستیم .

در طی این مدت ،ملاقات ها و نشست های متعددی با مدیران ارشد ،بیمه مرکزی ایران و چندین شرکت بیمه توانگر و کارشناسان مجرب صنعت بیمه داشته ایم .

همکاران بیمه ای با علاقه ،انگیزه و احساس مسولیت وافر حسب وظیفه شرعی ،ملی و حرفه ای ،آمادگی کامل خویش را در راستای عرضه و تعمیم پوشش های حمایتی مورد نیاز هموطنان عزیز و اجرایی گردیدن طرح بیمه جامع خانوار و مشاغل در سراسر کشور اعلام نموده اند و انشاالله با عنایت خداوند متعال و حمایت دولت محترم و همت مدیران و کارشناسان و شبکه توانمند توزیع صنعت بیمه ، این چتر حمایتی ضروری بیمه ای در کشورمان بزودی گسترش یابد.

دریکی از نشست های تخصصی برای مشاوره و امکان سنجی و طراحی اجرا ،با یکی از مدیران مجرب این حوزه ،بعلت تجربیات و دانش ارزشمند ایشان داشته ایم که این همکار در جلسات چند خاطره برایمان از گذشته در همین زمینه بیان نمودند که به نقل یکی از این خاطرات ایشان میپردازم :

ایشان میگفت :پس از زلزله بم ،بلافاصله از تهران به بم رفتیم .
از سیستم های کامپیوتری شرکت ،سوابق بیمه نامه های بیمه گذاران را تهیه و با خود به شهر حادثه دیده بم بردیم .

با افراد مطلع از نقشه و محله های شهر ،به آدرس های بیمه گذاران مراجعه میکردیم که البته بسیاری از خانه ها تخریب و اثاثیه زندگی آنها هم از بین رفته بود.

وقتی به بیمه گذاران یا خانواده های آنها خودمان را معرفی میکردیم و میگفتیم برای بررسی و پرداخت خسارت آمده ایم ،با تعجب و خوشحالی به استقبالمان میامدند .

خسارتها را در محل پرداختیم و بسیاری از آنها با سرمایه خسارت دریافتی شرایط لازم و فوری کرایه خانه و خرید لوازم ضروری در شهرهای اطراف بم که خانه ها سالم بودند را بدست آوردند و تا ساخت مجدد خانه ها در شهر خویش ،به زندگی عادی در اماکن موقت پرداختند و از سرمایه خسارت دریافتی از شرکت بیمه در ساخت خانه های خویش هم استفاده نمودند.

ایشان میگفت :وقتی دعایمان میکردند ،خداوند را شکر گذار بودیم که توانسته ایم به موقع به یاری بیمه گذاران هموطن برویم .

بعد از زلزله کرمانشاه ،یک همکار نماینده میگفت :
یکی از اقوام از نمایندگی ما بیمه آتش سوزی برای منزل و فروشگاه لوازم خانگی خویش خرید . تاکید داشت بیمه زلزله را نمیخواهد .!!!!!
اما ما بدون اطلاع ایشان پوشش زلزله را نیز برایشان خریداری کردیم .
ایشان در شهر مجاور اقامت داشت.

بعد از زلزله ،بدون اینکه مطلع باشد برایش تقاضای تشکیل پرونده خسارت دادیم .

وقتی از شرکت بیمه برای بررسی و بازدید اموال وی رفتند تعجب میکند و بلافاصله ناباورانه به دفتر نمایندگی ما آمد و ضمن تشکر ،از اینکه خسارت کامل را دریافت میکرد ،خداوند متعال را بسیار شاکر بود.

صنعت بیمه کشورمان ،برای فرهنگ سازی و آشنا نمودن هموطنان عزیز با خدمات حمایتی بیمه و کمک های آن بعد از وقوع حوادث و نجات هموطنان از مشکلات مالی و جبران خسارتهای بدنی ضروریست اقدام به فرهنگ سازی وترویج و تعمیم خدمات بیمه در اقصی نقاط کشور نماید.
آشنایی با جلوه های زیبای امید و حمایت ،بعد از حوادث ،موجب استقبال از گسترش چتر خدمات بیمه در کشورمان خواهد شد.

از درگاه خداوند متعال همواره درخواست سلامتی و زندگی بدون حادثه را برای تک تک هموطنان عزیزمان داریم .

اما یک انسان مسلمان و ایرانی با تعقل بر گرفته ازفرهنگ سترگ و تاریخی این سرزمین همیشه به روزهای ,,مبادا,,میاندیشد و برای مقابله با بدبیاری و روزهای سخت زندگی برای نجات خانواده های خویش در مقابل حوادث و بلایا ،مدیریت و چاره اندیشی میکند .

دوشنبه :۷ /۳ /۱۳۹۷

این مطلب رو هم از دست ندید: 

ضرورت پاسداشت واحترام به پیشکسوتان صنعت بیمه

منبع: پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *