صنعت بیمه جای آزمون و خطا نیست

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

عنوان یادداشت امروز ،جمله خبری اخیرا نقل شده ای منتسب به جناب آقای دکتر کرباسیان ،وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی است که از طریق سایت های تحلیلی -خبری بیمه منتشر شده است.

آقای دکتر کرباسیان خوشبختانه با اهالی صنعت بیمه غریبه نیستند . این را به این خاطر میگویم که چندین سال پیش در زمان مدیرعاملی جناب آقای سید محمد آسوده در شرکت بیمه البرز در مراسمی که از پبشکسوتان صنعت بیمه ،خصوصا مرحوم دکتر ایرج علی آبادی تجلیل شد ،جناب دکتر کرباسیان به مراسم دعوت و از گفتگوی صمیمی با مدیران صنعت بیمه مشخص بود که ایشان با بسیاری از همکاران بیمه ای از قبل صمیمی و کاملا با نظرات بیمه ایها آشنا هستند . ایشان لحظاتی نیز با یکی از کارگزاران بیمه که از قبل دوست بودند به گفتگو در مورد بازار بیمه پرداختند.
اینها را نوشتم تا یادآوری کنم که جناب آقای دکتر کرباسیان با مشکلات و نقاط ضعف و قوت صنعت بیمه آشنا هستند .اما نکته ای که لازمست خدمت آقای وزیر بعنوان وزارتخانه متولی بخش های کلان اقتصادی کشور در خصوص صنعت بیمه های بازرگانی عرض شود اینست که:
 نه تنها دیگر فرصت آزمون و خطا در صنعت بیمه بازرگانی وجود ندارد بلکه صنعت بیمه نیاز به یک جراحی بزرگ دارد و ابدا بیماری صنعت بیمه را نمیتوان با ، روش طب سوزنی درمان نمود .

این مطلب رو هم از دست ندید: 

چرا ریسک ورشکستگی بنگاههای کوچک اقتصادی در ایران بالاست ؟

 

صنعت بیمه کشورمان به لحاظ دانش فنی و نیز لیاقت و توانمندی مدیریتی و کارشناسی یک سروگردن بالاتر از رقبا در منطقه خاورمیانه میباشد ،اما همانطوریکه دولت و مجلس در قوانین برنامه های چهارم -پنجم و ششم توسعه کاملا منطقی و عقلایی نسبت به کاهش سهم اتکایی اجباری نهاد ناظر به منظور تفکیک نظارت از تجارت و شراکت ناظر دولتی با شرکت های بیمه اقدام نموده اند ،اکنون نیز بنا به دهها دلیل خصوصا خالی بودن پشتوانه اتکایی لازم از شرکت های با توانگری پایین و نیز تحریم های مکرر غربی ها و با توجه به تکالیف قانونی متعدد موجود که تعمیم و افزایش ضریب نفوذ بیمه را برای هموطنان الزامی نموده و نیز برای ایجاد استقلال هرچه بیشتر صنعت بیمه کشورمان از شرکت های اتکایی خارج از کشور و افزایش پتانسیل و ظرفیت پذیرش بیشتر ریسک ها از سوی شرکت های بیمه ،اکنون نیاز شدید به تغییرات و اصلاحات در قوانین بیمه و تغییر در ساختار صنعت وجود دارد .

لازمست تاکید شود که به هیچ عنوان با تغییرات پیاپی مدیریتی و نیز نصایح مصلحانه و پدرانه ،امکان برطرف شدن مشکلات موجود در صنعت بیمه وجود ندارد.!!!!!

از جناب آقای دکتر کرباسیان ،بعنوان یک کارشناس مجرب و درد آشنای موانع توسعه بازار بیمه ،مصرانه دعوت مینماید با تلاش و همت وزارت امور اقتصاد و دارایی شرایط تصویب لایحه تغییرات قوانین و ساختار صنعت بیمه را به منظور ارتقا سطح خدمات رسانی در مسیر توسعه کشور از سوی این صنعت را فراهم سازند .

جناب آقای دکتر کرباسیان :
بسیاری از کارشناسان صنعت بیمه با شما کاملا موافق هستند،
[صنعت بیمه جای آزمون و خطا نیست !!!!!] .

این مطلب رو هم از دست ندید: 

نگاهی اجمالی به مصوبه جدید بیمه های اعتبار گروهی

منبع: پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *