خدا حافظی مدیری که درس مردمداری و رفتار سازمانی اصولی در بیمه گری را برای همیشه به یادگار گذاشت.

مدت زمان مطالعه : ۲ دقیقه

روزی که خبر شنیدن استعفای آقای امین از رییس کلی بیمه مرکزی ایران منتشر گردید،بسیاری از کارشناسان صنعت بیمه متعجب و متاسف شدند.

اما با شنیدن انتصاب آقای دکتر همتی به ریاست کلی بیمه مرکزی ،همکاران صنعت بیمه بر این عقیده بودند که با ترک سکانداری بیمه مرکزی از سوی یک مدیر بیمه شناس و مسلط ،خوشبختانه مدیر بیمه شناس و مسلط دیگری مجددا بر سکانداری صنعت بیمه از درون خانواده و از جنس بیمه گران جایگزین و این جابجایی را تغییری درون سازمانی و خانوادگی و تداوم روند مطلوب مدیریتی در بازار بیمه در دولت یازدهم تلقی نمودند .

اما امروز ، آقای دکتر همتی ،در تداوم خدمت به کشور حسب ماموریت دولت ،بعنوان سفیر ایران در چین ،مجددا از صنعت بیمه خداحافظی نمودند که برای ایشان آرزوی موفقیت و پر بار بودن نتایج عملکرد در پست جدید نسبت به حفظ منافع کشورمان همچون بازار بیمه را داریم .

چندی پیش باتفاق یکی از مدیران پر تلاش و مصمم بیمه مرکزی ایران و یک دوست همکار کارگزارم برای ارایه توضیحات پی گیری و تلاشها در راستای بازارسازی و ترویج رشته بیمه آتش سوزی و خطرات تبعی در سبد جامع بیمه خانوار ، به ملاقات آقای دکتر همتی رفتیم .

ایشان ضمن استقبال و اعلام حمایت قاطع مقام ناظر از این فعالیت ،رشد این رشته و پرتفوی را به نفع کشور و جامعه بیمه گذاران و صنعت بیمه دانستند .

در ابتدای جلسه فرصتی بود تا سوالی که مدتها در ذهنم بود و میخواستم از ایشان بپرسم را عنوان نمایم :

پرسیدم ،چطور شد شما مجددا به هدایت بیمه مرکزی بعد از چند سال بازگشتید !؟

در پاسخ ایشان ، عمق علاقه و توجه و دلبستگی به رشد و اعتلای صنعت بیمه دیده میشد.
شخصا معتقدم با توجه به علاقه باطنی ایشان به صنعت بیمه و همکارانشان در این بخش ،همواره سیر روند این صنعت را در هر سمت و مکانی که باشند پی گیری مینمایند .

حتی در یادداشت خداحافظی ایشان نیز این علاقه و وابستگی حرفه ای به صنعت بیمه کاملا مشخص است.

 امروز یکی دیگر از مدیران بیمه شناس و معمار خصوصی سازی صنعت بیمه بعد از انقلاب ،مجددا از هدایت و سکانداری این بخش مهم اقتصادی کشور برای خدمت در بخشی دیگر خداحافظی کرد و خاطرات مردم داری و رفتار سازمانی اصولی در بیمه گری را برای همیشه بیادگار گذاشت.

 اما صنعت بیمه در سالهای پیش رو نیازمند سکانداری است که با کل سیستم بیمه بازرگانی (داخل و خارج کشور) و اجزای مختلف صنعت و بازار بیمه کاملا آشنا و به تبار شناسی مدیران و سرمایه گذاران شرکت های بیمه و ماموریت و نقش جامع صنعت بیمه در بین مجموعه بخش های مختلف کشور تسلط کافی داشته باشد .

 ماموریت و اهداف تعیین شده برای صنعت بیمه در قانون بیمه و بیمه گری و در قانون برنامه ششم توسعه و چند قانون دیگر نیاز به تسلط کافی دارد.

خوشبختانه حضور مدیران و کارشناسان مجرب و با دانش و مسلط بیمه مرکزی ایران و شرکت های بیمه بازرگانی پتانسیل ارزشمندی است که میتواند به هر مدیر هموطنی که حسب تکلیف دولت مسولیت هدایت نهاد ناظر را بعهده گیرد را حمایت و پشتیبانی قاطع نماید.

در درون اعضا خانواده صنعت بیمه همکاران توانمند و مجربی وجود دارند که میتوانند مسیر مدیریت اصولی پنج ساله اخیر را تداوم دهند .

انشاالله صنعت و بازار بیمه ،با وجود و حضور مدیران و کارشناسان و شبکه نمایندگی و کارگزاری و ارزیابی خسارت توانمند با تداوم مسیر طراحی شده مدیران فرهیخته و اساتید صنعت ، موثرتر و اساسی تر خدمات مورد نیاز هموطنان عزیزمان را تامین نماید.

یکشنبه :۱۷ / ۴ /۱۳۹۷

این مطلب رو هم از دست ندید: 

اهمیت و ضرورت فراگیر شدن بیمه های آتش سوزی و خطرات طبیعی در کشور

منبع: پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *