درخواست منطقی شرکت های بیمه بازرگانی

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

✍️ گفتگوی هفته :

”’درخواست منطقی شرکت های بیمه بازرگانی ”’

در خبرهای بیمه ای هفته جاری در نشست های متعددی که در سطح مدیران ارشد صنعت بیمه کشور برگزار گردیده،آقای دکتر سلیمانی امیری ،رییس کل بیمه مرکزی ایران به سه نکته کلیدی و بااهمیت اشاره نموده اند:

۱- ضرورت افزایش ضریب اطمینان سرمایه گذاران نسبت به صنعت بیمه بازرگانی کشور

۲- تاکید بر این نکته مهم که ،حیطه نظارت بیمه مرکزی ایران فراتر از نظارت شکلی و میدانی است .
۳- صنعت بیمه برای حفظ بازار و تامین خدمات بیمه ای بیمه گذاران به نرخ متعارف و منطبق با قدرت خرید آنها نیازمند برخورداری از ارز نرخ دولتی میباشد.

در واقع هر کدام از این سه نکته ای که بیان گردیده به نوعی با یکدیگر مرتبط و برای ثبات و ارتقا بازار بیمه دارای اهمیت هستند .
صنعت بیمه بازرگانی و شرکت های بیمه کشورمان در طول سالهای متمادی تحریم کشورهای غربی ،با درایت و توانمندی مدیران و کارشناسان خویش تاکنون توانسته است حمایت ها و پشتیبانی های شایسته را از اقتصاد داخلی و کلیه بیمه گذاران حقیقی و حقوقی بعمل آورد .
پس از توافقنامه بین المللی برجام نیز شرکت های بیمه اتکایی و بیمه گران ریسک های بین المللی اروپایی استقبال خوبی از این توافقنامه بعمل آوردند و در زمینه تامین پوشش های صنعت انرژی و تضمین بازپرداخت تعهدات خرید هواپیماهای غیر نظامی به همکاریهای خویش با ایران وارد شدند که در مصاحبه های ریاست محترم جمهوری و مسولین وزارت خارجه بدانها در چندین مورد در همان زمان اشاره شده است.

صنعت بیمه کشور ما در تامین اتکایی و تامین پوشش های ریسک های سیاسی ،همواره بیشترین میزان ارتباط و همکاری را با شرکت های اروپایی داشته و اخیرا نیز شاهد توافقات مناسبی با شرکت های اتکایی معتبر آسیایی و روسی بوده ایم.

با توجه به اینکه ،بارها کشورهای اروپایی بر ایفای تعهدات کشورمان در اجرای دقیق توافقنامه برجام تاکید نموده اند ،لذا چنانچه دولت ارز مورد نیاز خرید پوشش های اتکایی از بیمه گران خارجی و پرداخت حق بیمه های حوادث مسافران در خارج از کشور را بر اساس این درخواست منطقی بیمه مرکزی ایران به نرخ دولتی فراهم آورد ،نه تنها حمایت لازم را از شرکت های بیمه در حفظ نرخ های تعادلی و دارای کشش فروش در بازار بیمه داخل کشور را فراهم میاورد، بلکه در تحقق خواسته های دولت در تامین پوشش های فراگیر [بیمه های مخاطرات و حوادث طبیعی و حمل و نقل دریایی محموله های نفتی ] کمک شایان توجه ای خواهد نمود .

گرچه حضور آقای دکتر همتی، رییس کل بانک مرکزی بعنوان یکی از شاخص ترین بیمه شناسان ایران و قاره آسیا و عضوی وفادار و دارای تعلق خاطر به خانواده صنعت بیمه انتظار استدلال این نقطه نظرات برای اجابت این خواسته بحق در نزد هیت محترم دولت از سوی ایشان وجود دارد ،زیرا انعکاس ضرورت پشتیبانی از صنعت بیمه در این برهه اقتصادی ، بعنوان پیشنهادی اقتضایی و مبتنی بر واقعیتهای فعلی بازار بیمه که به موقع از سوی رییس کل و مدیران و کارشناسان بیمه مرکزی ایران برای حفظ توانگری مالی شرکت های بیمه مطرح گردیده و مبتنی بر درایت و تدبیر است ، میتواند در کسب حمایت دولت بسیار موثر باشد.

بدون شک ،حمایت از بازار بیمه، موجب حفاظت از سرمایه های ملی و تخصصی مدیریت ریسک داخلی، همچنان بعنوان پشتوانه ای مستقل و مستحکم برای اقتصاد کشورمان باقی خواهد ماند و روز بروز پرتوانتر نیز خواهد شد.

پنج شنبه :۲۲ / ۶ /۱۳۹۷

منبع: پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)

بازگشت به صفحه 0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *