اطلاعات بیمه ای

صرف پول در مواردی که توانایی تقبلش را دارید

مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه

صرف پول در مواردی که توانایی تقبلش را دارید، مفهوم این جمله چیست؟

مفهوم ساده این جمله حذف برخی از مخارج است، به گونه ­ای که در آخر ماه برایتان مبلغی باقی بماند.

با بودجه بندی دقیق مخارج خود، باید در پایان هر ماه مبلغی قابل توجه برایتان باقی بماند.

اما صبر کنید: پیش از عجله برای صرف آن پول، زمانی را صرف اندیشیدن به آینده کنید.

پس انداز برای آینده

اطمینان حاصل کنید که دارای یک حساب درآمد و خرج، اهداف مالی مشخص، و برنامه­ای برای اصلاح مخارج خود دارید. (به اولین مقاله در این مجموعه با عنوان ” همین حالا برنامه ریزی مالی کنید- پیش از اینکه به دنبال یک کار جدید باشید” رجوع کنید.) سپس آغاز به پس انداز پول برای آینده خود کنید.

برای بازنشستگی خود حداقل ۱۰ درصد از درآمد خالص ماهانه خود را کنار بگذارید.

در اکثر موارد، این پول صرف برنامه ۴۰۱ (k) می­شود، که تا بعد از بازنشستگی مالیات را عقب می­اندازد.

به یک برنامه بازنشستگی قانع نشوید. دلایل بسیاری در اندوختن هر اندازه پولی که ممکن است، وجود دارد.

برای پیش پول یک خانه یا خودرو، کالج، موارد احتیاج، یا خرید چیزی جهت بهبود روحیه خود، پس انداز کنید.

پس انداز پول برای خرید منطقی ­تر از اجاره آن مورد یا خرید آن با کارت اعتباری است.

به منظور توصیه­ های بیشتر در پس انداز پول برای تفریح یا بازنشستگی، از وب سایت www.fool.com دیدن کنید.

اعتبار پولی رایگان نیست. شما برای خرید موردی پول زیادی می­ دهید تا در طول دوره معینی آن را بپردازید.

کارت­های اعتباری گزینه­ های بسیار مناسبی هستند. این کارت­ها در رزرو هتل، اجاره خودرو، یا رزرو بلیط­های هواپیما ضروری هستند. با این وجود، روزانه کارت­های اعتباری افراد بسیاری را دچار مشکل می­کنند. در تئوری، این کارت­ها فوق العاده ­اند. ما در ازای صرف پول در طول ماه­ها و یا سال­ها پول اندکی می ­پردازیم.

اما در واقعیت، پول زیادی را به بهای راحتی خود صرف می­ کنیم.

بیایید تصور کنیم که به تازگی برای یک تلویزیون خوب به ارزش ۱۰۰۰ دلار برنامه ریزی کرده­اید. بر این اساس که بازپرداخت حساب کارت اعتباری شما چه مدت طول می­کشد، ممکن است صدها دلار بهره بپردازید.

بهره کل پرداخت شده تمام پول بازپرداخت شده سال­های لازم برای بازپرداخت اقساط ماهانه
۹۸/۲۰۳ دلار ۹۸/۱۲۰۳ دلار ۲ ۵۰ دلار
۵۷/۴۲۲ دلار ۵۷/۱۴۲۲ دلار ۴ ۶۴/۲۹ دلار
۵۸/۶۶۲ دلار ۵۸/۱۶۶۲ دلار ۶ ۰۹/۲۳ دلار

هر چه اقساط ماهانه شما کمتر باشد، در پایان بیشتر خواهید پرداخت.

ارزانترین شیوه، خرید نقدی است. اگر آن هم ممکن نیست (و اغلب هم نیست)، سعی کنید ماهانه تتمه حساب خود را بپردازید. به خاطر داشته باشید، یک اقساط ماهانه اندک در پایان پول زیادی خواهد بود. بعلاوه، با پس انداز برای یک خرید، شما به صورت سود پولتان درآمدزایی کرده ­اید.

از اجاره اجناس خودداری کنید

ایده اجاره یک تلویزیون جدید ممکن است عالی به نظر برسد.

با این همه، شما در بسیاری از موارد حتی به داشتن اعتبار خوب نیاز ندارید.

پیش از اجاره جنسی نظیر تلویزیون، به این فکر کنید که با چند ماه اندوختن می­ توانید پول خرید آن را پس انداز کنید.

سپس این را در نظر بگیرید که چند ماه پیش از اقساط اجاره­ای خود قادر به خرید آن هستید. در پایان، متوجه می­ شوید که اجاره اجناس تنها یک ایده خوب است.

از کسب و کارهایی که پیشنهادهایی از حقوق پیشاپیش می­ دهند دوری کنید.

این هرگز یک ایده خوب نیست. این مکان­ها به شما اجازه قرض گرفتن در ازای حقوقتان را می ­دهند، اما آنها پول زیادی را نیز به عنوان سود دریافت می­ کنند.

تسویه بدهی

متأسفانه، اکثر مردم احساس دفن شدن در کوه بدهی خود را دارند- اغلب از یک کارت یا حساب به منظور پرداخت اقساط دیگری استفاده می­کنند. اگر فکر می­ کنید که قرض زیادی دارید، ممکن است نیاز به تماس با یک مشاور اعتبار داشته باشید.

یک مشاور اعتبار مشهور می ­تواند به شما در ادغام وام­ هایتان کمک کند (حتی برخی می ­توانند به شما در گفت و گو با شرکت­های اعتباری کمک کنند) و برای رهایی از بدهی برنامه­ ای مناسب تنظیم کند. برای بسیاری از مردم پیش از اعلام ورشکستگی، این آخرین راه است- چیزی که در تاریخچه اعتبار شما به مدت هفت سال باقی خواهد ماند.

سرویس مشاوره اعتبار مشتری

سرویس مشاوره اعتبار مشتری دفاتری در سراسر ایالات متحده دارند. مشاوران آنها به شما کمک خواهند کرد تا وام­ های خود را ادغام کنید و یک برنامه برای بازپرداخت قرض ­های خود داشته باشید. پیشاپیش برایتان هزینه­ای در نظر گرفته نمی ­شود، اما یک هزینه ماهانه در پی خواهد داشت.

CCCS در بخش­های عظیم توسط صنعت اعتبار تأمین مالی می­ شود، که از نظر حمایت شما در پرداخت وام خود بدون نیاز به اعلام ورشکستگی یک مزیت محسوب می ­شود. این سرویس اغلب می­تواند به شما در بحث حول نرخ­های بهتر یا دوره ­های بازپرداخت وام­های خود کمک کند.

در انتخاب مشاور اعتباری، به دنبال فردی باشید که پیش پرداخت هزینه­ برایتان در نظر نمی ­گیرند. در واقع این گزینه علامتی واضح از کلاهبرداریست.

رتبه بندی اعتبار شما

رتبه بندی اعتبار شما وضعیت اعتبارتان را تعیین می­کند. این مورد شامل اطلاعاتی نظیر میزان بدهی شما، هر وامی که موفق به پرداختش نشدید، و حتی تأخیر در پرداخت اقساط می­ شود. متأسفانه، رتبه بندی اعتبار شما بر موارد بیشتری از تنها توانایی شما در قرض پول تأثیرگذار است. در واقع این گزینه بر توانایی شما در دریافت بیمه سلامت تأثیر گذاشته و در برخی موارد ممکن است شما را از پیدا کردن شغل دور نگاه دارد.

کارفرمایان بسیاری پیش از استخدام شما رتبه بندی اعتبارتان را بررسی خواهند کرد. آنها به منظور بررسی این امر که شاید شما خطری در کسب و کارشان محسوب شوید این کار را می­ کنند.

ممکن است عادلانه به نظر نرسد. با این وجود افراد بسیاری معتقدند که بخش عظیمی از بدهی و یا یک رتبه بندی اعتبار ضعیف، کارکنان را تشویق به دزدی از شرکت- یا بسیار درگیر در مشکلات خود خواهد کرد به نحوی که وظایفشان را به درستی انجام نخواهند داد.

به دلیل اهمیت بالای رتبه بندی اعتبار، باید اطمینان حاصل کنید که رتبه بندی اعتبارتان دقیق و به روز است. شما حق اعتراض به هرگونه اطلاعات غلط را داشته و در برخی موارد می­توانید در مورد مشکلتان توضیحی ارائه دهید.

در یکی از سه بنگاه اصلی گزارش اعتبار، شما می­توانید یک کپی از رتبه بندی اعتبار خود را سفارش دهید. اگرچه برخی مکان­ها به شما پیشنهاد فروش گزارش اعتبار به ارزش ۵۰ دلار را می­دهند، می­ توانید در برخی شرکت­های خاص با مبلغی بسیار ارزانتر این گزارش را سفارش دهید.

همچنین، طبق دستور FCRA هر کدام از شرکت­های سراسری گزارش اعتبار- Equifax، Experian، و TransUnion- موظفند هر ۱۲ ماه و در صورت درخواست شما یک نسخه رایگان از گزارش اعتبار را ارائه دهند.

اکنون که شما حساب درآمد و خرج خود را تهیه و رتبه بندی اعتبار خود را بررسی کرده­اید (و برای تسویه هر وامی یک برنامه کاربردی تهیه کرده­اید)، اندیشیدن در مورد مفهوم تحقیق شغلی خود را آغاز کنید./GCFLEARNFREE-ترجمه گروه  TFE|TIMES به قلم مریم فقیه عبدالهی
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *