بیمه درمان

مراحل دریافت خسارت بیمه‌نامه‌های درمان تکمیلی

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

مراحل دریافت خسارت بیمه‌نامه‌های درمان تکمیلی

نحوه پرداخت خسارت در بیمه‌نامه‌های درمان تکمیلی به دو شکل زیر انجام می‌شود :

1-پرداخت خسارت بیمه درمان تکمیلی به‌صورت مستقیم:

اگر فرد بیمه‌شده برای انجام عملیات درمانی خود مستقیماً به مراکز درمانی مراجعه کرده باشد ، پس از انجام معالجات و پرداخت هزینه، می‌تواند برای دریافت هزینه‌های درمانی خود، مدارک کامل را به شرکت بیمه ارائه نماید.

ارزیاب خسارت پس از بررسی دقیق مدارک درمانی و انجام محاسبات لازمه با منظور کردن سقف تعهدات بیمه‌نامه و میزان فرانشیز  درج‌شده در بیمه‌نامه و بررسی تعرفه‌های  نظام پزشکی، مبلغ خسارت را تعیین و در صورت استفاده از بیمه‌گر اول ازجمله بیمه تأمین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی و … سهم بیمه‌گر اول به‌جای فرانشیز از سهم بیمه‌شده (بیمه‌گذار) کسر شده و مانده آن به وی (بیمه‌شده) پرداخت می‌شود.

2-پرداخت خسارت‌ها به‌صورت غیرمستقیم:

همه بیمه‌شده‌های بیمه‌نامه‌های درمان با دریافت معرفینامه از شرکت بیمه می‌توانند برای انجام عملیات پزشکی به مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت‌های بیمه مراجعه نمایند.

هر معرفی‌نامه برای استفاده از خدمات بیمه‌نامه‌های درمانی با توجه به سقف تعهدات هر پوشش در بیمه‌نامه و با توجه به فرانشیز آن بیمه‌نامه برای فرد بیمه‌شده صادر می‌شود.

نکته: اگر هزینه درمانی بالاتر از میزان تعهدات بیمه درمان تکمیلی باشد بیمه‌شده یا بیمه‌گذار باید مابه‌التفاوت آن را به شرکت بیمه پرداخت نماید./بیمه تایم

 
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *