بیمه اتومبیل-بیمه شخص ثالث

فرایند انتقال بیمه بدنه خودرو

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

 بیمه بدنه یکی از پرطرفدارترین انواع بیمه‌ها می‌باشد که بیشتر دارندگان وسیله نقلیه مخصوصا دارندگان خودرو در کنار بیمه ثالث خریداری می‌کنند.

بیمه بدنه برخلاف بیمه ثالث اجباری نیست و دارندگان خودرو برای داشتن پوشش‌های بیشتر در زمان خسارتی که به اتومبیلشان واردشده و مقصر حادثه خودشان هستند، فقط و فقط می‌توانند از بیمه بدنه استفاده نمایند.نتیجه تصویری برای ‪car insurance‬‏

از سوی دیگر باید در نظر داشته باشیم که بیمه ثالث جبران خساراتی را  می‌نماید که از اتومبیل راننده مقصر به‌طرف مقابل وارد می‌آید.

بیمه ثالث برای خودرو است اما بیمه بدنه متعلق به مالک خودرو. ازاین‌رو انتقال تخفیفات بیمه بدنه برای بسیاری از افراد پرارزش می‌باشد به همین منظور در این نوشته نیم‌نگاهی خواهیم داشت به نحوه انتقال بیمه بدنه که یکی از دغدغه‌های همه بیمه‌گذاران می‌باشد.

اگر شما بیمه بدنه دارید و می‌خواهید شرکت بیمه را عوض کنید، این امکان برای شما وجود دارد که در زمان رسیدن تاریخ تمدید بیمه‌نامه بدنه درخواست تمدید و انتقال بیمه بدنه را به شرکت جدید بیمه ارسال نمایید. با جابجا شدن شرکت بیمه همه تخفیفات بیمه بدنه شما سر جای خود باقی بوده و اگر قبل از تاریخ تمدید اقدام به تمدید و انتقال به شرکت بیمه جدید نمایید نیاز به بازدید خودرو توسط کارشناسان بیمه بدنه در شرکت جدید می‌باشد.

 اما اگر تاریخ تمدید شما گذشته است حتماً بازدید کارشناسان از خودرو برای صدور بیمه‌نامه در هر حالتی چه شرکت قبلی بیمه بدنه و چه شرکت جدید لازم می‌باشد.

فرایند انتقال بیمه بدنه خودرو را می‌توان به‌صورت خلاصه و جامع به‌صورت مراحل زیر عنوان کرد:

-اطلاع به شرکت بیمه مبنی بر انتقال بیمه بدنه

-در صورت انتقال بیمه به خودوری دیگر، ارسال درخواست انتقال به شرکت بیمه

-به همراه داشتن مدارک ماشین و مدارک بیمه‌ای و مراجعه به شرکت بیمه برای انجام کارهای انتقال بیمه‌نامه

-بازدید کارشناس از خودروی جدید و اعلام ارزش جدید خودرو روی بیمه‌نامه

-پرداخت مبلغ مابه‌التفاوت حق بیمه و صدور بیمه‌نامه بدنه/بیمه تایم

 

پایگاه جامع اطلاعات بیمه(اینشورنس اینفو)

 
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *