پرسش و پاسخ بیمه ای

بیمه آتش سوزی

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

بیمه آتش سوزی حفاظت از دارایی و اموال ازجمله اولویت‌های  مهم زندگی برای تک‌تک افراد است.

با افزایش قیمتی که در بازار مسکن و لوازم منزل اتفاق افتاده و همچنین با چند برابر شدن ارزش سرمایه واحدهای صنعتی و غیر صنعتی کوچک‌ترین اتفاق پیش‌بینی‌نشده، می‌تواند خسارت ریالی بالایی را به همراه داشته  باشد که اهمیت جبران و ذخیره کردن ارزش هرکدام از سرمایه‌هایمان را چند برابر می‌کند.

آتش‌سوزی از حوادثی است که وقوع آن کم است ولی اگر اتفاق بیافتد می‌تواند خسارات بسیار وحشتناک و در بسیاری از موارد خسارت غیرقابل جبرانی را به‌جای می‌گذارد که چه‌بسا این اتفاق خدای‌ناکرده می‌تواند باعث نابودی منزل و یا کسب‌وکار چندین ساله شود.

 

بیمه آتش‌سوزی می‌تواند راهکاری برای جبران سرمایه ازدست‌رفته ما باشد. هزینه بیمه آتش‌سوزی ازلحاظ ریالی مبلغ قابل‌توجهی نبود ولی برای جبران خسارتی که بیمه آتش‌سوزی در حوادث تحت پوشش برای شما انجام می‌دهد می‌تواند بسیار قابل‌توجه و ارزنده باشد.

جواب این سؤال که چرا باید بیمه آتش‌سوزی داشته باشیم را با یک مثال ساده می‌توان پاسخ داد.

 

حادثه تلخ پلاسکو نمونه بارز از یک حادثه آتش‌سوزی بود که خسارت جانی و مالی غیرقابل جبرانی را برای بیشتر کسبه آن ساختمان به همراه داشت.

همانطور که گفته شد تنها برخی از واحدها دارای بیمه آتش‌سوزی بودند و متاسفانه بسیاری از این واحدها برای پرداخت هزینه کمتر ، سرمایه‌شان را کمتر از میزان موجود اعلام کرده بودند و در چنین شرایطی  جبران سرمایه چندین ساله کسبه از این طریق هم امکان‌پذیر نشد.

اینجاست که ما می‌توانیم با انتخاب و خرید آگاهانه یک بیمه‌نامه آتش‌سوزی  از اموال و سرمایه‌مان حفاظت کنیم. بیمه آتش‌سوزی دارای پوشش‌هایی مانند سرقت،ترکیدگی لوله آب و … این شاید دلیل اول برای خرید بیمه آتش‌سوزی باشد.

از طرفی دیگر جبران خسارت آتش‌سوزی منازل نیز راحت نیست.

قیمت مسکن طی مدت اخیر با افزایش چشمگیری روبرو بوده است و دلیل اینکه چرا باید منازل خود را بیمه آتش‌سوزی کنیم آشکار است.

به نسبت هزینه اندکی که برای این بیمه‌نامه پرداخت می‌کنید می‌توانید از خسارت‌ها سنگینی پیشگیری کنید. یادمان باشد که حادثه خبر نمی‌دهد!/بیمه تایم
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *