مدارک لازم جهت صدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

مدارک لازم جهت صدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی

برای صدور اولین دفترچه بیمه تامین اجتماعی لازم است که مدارکی را به این سازمان ارایه کنید تا پرونده بیمه‌شده و افراد تحت پوشش آن تشکیل شده و اطلاعات هریک از افراد در سامانه تامین اجتماعی ثبت گردد.

بهتر است مدارک زیر را در ابتدا تهیه کرده و سپس اقدام به درخواست دفترچه بیمه تامین اجتماعی کنید تا روند اداری آن با تأخیر روبرو نشود.

ابتدا فرم درخواست صدور دفترچه را تهیه و کامل کنید.

 بدیهی است برای هر کار اداری باید درخواست آن را کتباً به نهاد صادرکننده ارایه دهید.

نمونه فرم‌های درخواست صدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی را از کارگزاری‌ها و همچنین سایت بیمه تامین اجتماعی می‌توانید تهیه کنید.

عکس ۴*۳ از بیمه‌شده اصلی و افراد تحت سرپرستی وی.

فرزند پسر بالای ۱۹ سال در صورتی می‌تواند همچنان دفترچه تامین اجتماعی داشته باشد که یا مشغول به تحصیل باشد و یا دچار ازکارافتادگی باشد. ارایه این مدارک در زمان ثبت نام ضروری است.

پدر و مادر بیمه‌شده اگر بخواهند دفترچه بیمه تامین اجتماعی تهیه کنند باید تحت کفالت بیمه‌شده قرار بگیرند و این موضوع در فرم تایید شده و در زمان ثبت نام باید ارایه شود.

ارایه کپی از همه صفحات بیمه‌شده اصلی و افراد تحت سرپرستی.

زنانی که سرپرست خانواده باشند و حضانت فرزندان را به عهده داشته باشند باید فرم گواهی حضانت را در هنگام ثبت نام به همراه داشته باشند.

چنانچه شوهر تحت تکفل زن قرار بگیرد و زن بیمه‌شده اصلی باشد باید این کفالت طی فرمی تایید شده و به سازمان تحویل داده شود.

فرزندان دختر بالای ۱۵ سال تا قبل از ازدواج می‌توانند دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشند به شرطی که مشغول به کار نباشند. فرم تعهد کتبی بیمه‌شده اصلی در این مورد نیز باید در زمان ثبت نام ارایه شود.

بیمه‌شدگان اجباری و یا مستمری‌بگیران باید برای فرزندان چهارم به بعد خود پرداخت سرانه انجام دهند تا بتوانند دفترچه درمان بیمه تامین اجتماعی تهیه کنند. ارایه فیش پرداختی سرانه درمان ثبت‌نام ضروری است.

  •  

این مطلب رو هم از دست ندید: 

پوشش ضایعات ناشی از آب برف و باران در بیمه آتش سوزی

پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *