موارد متفاوت در انتخاب بهترین بیمه مسئولیت پزشکان

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

موارد متفاوت در انتخاب بهترین بیمه مسئولیت پزشکان

در این نوشته به موارد و سرویس‌های متفاوت ارائه‌دهندگان بیمه مسئولیت پزشکان می پردازیم تا بتوانیم معیارهای انتخاب بهترین بیمه مسئولیت پزشکان را بشناسیم و آن‌ها را به کار ببندیم.

1-رزیدنت:

 رزیدنت فردی است که تحصیلات آکادمیک خود را به پایان رسانده و در حال کسب تجربه عملی است. برخی از تحصیلات آکادمیک به دلیل عدم تخصص کافی بابت رزیدنت‌ها درصدی به مبلغ حق بیمه می‌افزایند.

رزیدنت سال اول ۲۵% افزایش به‌ حق بیمه

رزیدنت سال دوم ۳۵% افزایش به حق بیمه

رزیدنت سال سوم به بعد ۵۰% افزایش به حق بیمه

بعضی دیگر از شرکت‌های بیمه برای رزیدنت‌ها در تمامی سال‌های تحصیل خود 50% به مبلغ حق بیمه می‌افزایند.

شرکت‌هایی نیز وجود دارند که به ازای رزیدنت‌ها مبلغی را اضافه نمی‌کنند و حق بیمه خالص را دریافت می‌کنند. مانند بیمه آسیا

2-سطح پوشش:

این مورد برای پزشکانی مناسب است که زمینه شغلی آنان به گونه‌ای است که خسارات گسترده‌ای را شامل نمی‌شود و احتیاج به پوشش دیه‌ کامل ندارند.

 بنابراین مبلغی را برای پوشش دهی خطاهای احتمالی در نظر می‌گیرند که در صورت بروز هرگونه خسارتی بیمه‌گر موظف به پرداخت مبلغ تا سقف انتخابی بیمه‌گزار است.

 البته ممکن است تمامی شرکت‌های بیمه‌گر این پوشش را ارائه ندهند. اگر شما در زمره این پزشکان هستید باید شرکت بیمه‌گر مناسب خود را بیابید.

برای مثال پزشکان عمومی که شغلی با ریسک پذیری پایین دارند، می‌توانند از این پوشش استفاده کنند.

3- پوشش‌های تکمیلی:

 موارد ویژه‌ای در بین متخصصین وجود دارد که در تخصص آن‌ها تعریف‌نشده و در گروه‌بندی آن‌ها وجود ندارد.

بیمه‌گرهایی وجود دارند که این موارد را به‌صورت پوشش‌های اضافی برای آسودگی خاطر پزشکان محترم ارائه می‌دهند که در صورت بروز مشکل در حین معالجه با استفاده از این شاخه‌ها، مسئولیت پرداخت غرامت را بر عهده می‌گیرند.

 این موارد به شرح زیر هستند:

پوشش زیبایی

ترک اعتیاد

هومیوپاتی

طب سوزنی

طب سنتی

ایمپلنت

4-یوم الادا:

این قانون که برای انتخاب بهترین بیمه مسئولیت پزشکان بهتر است که در نظر گرفته شود به‌منظور جبران خسارات در سال‌های بعد از سررسید بیمه‌نامه است.

 چنانچه پزشک در مدت قرارداد بیمه دچار قصوری شود و ‌زمان محاکمه جهت نهایی شدن حکم به طول بیانجامد، بیمه‌گر تا 3 سال بعد از سررسید بیمه‌نامه موظف به پرداخت دیه تعیین شده در هنگام صدور بیمه نامه است.

 درصورتی‌که شرکت بیمه قانون یوم الادا را پشتیبانی کند، طبق این قانون موظف به پرداخت دیه در هنگام نهایی شدن حکم هر چند 4 سال پس از سررسید بیمه‌نامه باشد). این پوشش توسط تعداد کمی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود.

 با انتخاب این پوشش  70% مبلغ حق بیمه به آن اضافه می شود

5-پوشش دیه:

 این پوشش زمانی مفید است که تاریخ بیمه‌نامه شما به صورتی باشد که نیمی از مدت قرارداد بیمه در امسال و نیمی دیگر در سال بعد باشد.

 برای مثال چنانچه شما در شهریور ماه 1397 بیمه مسئولیت پزشکان خریداری کنید و در اردیبهشت ماه 1398 باعث صدمه به بیماری شوید، با این پوشش بیمه‌گر موظف به پرداخت دیه به نرخ تعیین شده دیه در سال 1398 است. اکثر شرکت‌های بیمه این پوشش را ارائه می‌کنند.

این مطلب رو هم از دست ندید: 

CFA چیست

پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)

 
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *