بیمه مسئولیت کارفرما

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

ما مسئول حوادث و اتفاقاتی که از عمل و کار ما به افراد دیگر وارد می‌آید هستیم این خسارات جانی، هزینه پزشکی یا مالی می‌تواند باشد.

 اگر کارفرما هستید حتماً با دردسرهای پیش‌بینی‌نشده که ممکن است برای کارکنان کارگرانتان در حین کار اتفاق بیافتد آشنا هستید.

 قطع عضو و فوت حتی  آسیب‌های جسمانی و مالی که ممکن است کار شما به افراد دیگر غیر از کارکنانتان وارد شود، می‌تواند هزینه ریالی بسیاری را برای شما داشته باشد فقط کافیه به میزان دیه در سالی که در آن هستیم دقت نمایید که چه عدد بالایی می‌باشد، اگر از خودتان می‌پرسید که بیمه مسئولیت در این اوضاع اقتصادی چه کمکی به من کارفرما می‌کند با چند مثال ساده می‌توان به این سؤال پاسخ داد:

 

نتیجه تصویری برای ‪Employer's liability insurance‬‏

اگر شما از آن دسته کارفرمایانی هستید که علی‌رغم خطرات کاری که برای کارکنانتان وجود دارد فکر می‌کنید که داشتن فقط بیمه تأمین اجتماعی کافی است، باید گفت که بیمه تأمین اجتماعی هزینه خساراتی ازجمله دیه فوت و نقص عضو را پرداخت نمی‌کند و اگر حادثه‌ای پیش بیاید که مسئول آن حادثه کارفرما باشد باید هزینه چند صد میلیون تومانی را خودش پرداخت کند.

یک کارفرما میزان سودی که در طی انجام یک پروژه کوچک کسب می‌کنه چقدر است که در این مدت انجام کار چند  خسارت دیه و یا خسارتی مالی را هم پرداخت بکنه؟

 درصورتی‌که با داشتن یک بیمه‌نامه مسئولیت که هزینه ریالی بالایی نداره می‌تونه به‌راحتی همه خسارات خودش را جبران کنه.

فکر کنید یک کارفرمای پروژه ساختمانی در طول مدت انجام کار چند حادثه ازجمله ریختن بتن روی یک ماشین گرونی که کنار پروژه پارک کرده، فوت کارگر به علت سقوط از ارتفاع، قطع عضو و حوادث شبیه به این‌رو داشته باشه چقدر باید هزینه خسارت پرداخت بکنه؟

 با یه حساب سرانگشتی می‌توان به‌راحتی به این نتیجه رسید که خرید بیمه مسئولیت با پوشش‌ها و کلوزهای کامل می‌تواند یک آرامش خاطر برای هر کارفرما در هر رده شغلی باشد./بیمه تایم

این مطلب رو هم از دست ندید: 

بیمه‌های مسئولیت (Liability Insurances)

پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)

 
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *