چند نکته در خصوص جدول غرامت بیمه حوادث سربازان وظیفه

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

اگر بیمه‌گزار در چندین عضو دچار نقص عضو و ازکارافتادگی شده باشد، درجه ازکارافتادگی معادل مجموع نقص عضو و ازکارافتادگی فرد محاسبه و در نظر گرفته می‌شود.

 در هر صورت حاصل جمع تمام نقص عضوهای فرد از 100% غرامت تعیین‌شده بیشتر نخواهد شد.

مبلغ غرامت جانبازی به نسبت درصد غرامت شهید محاسبه می‌شود.

مبلغ غرامت معلول در حین خدمت به نسبت درصد آن از غرامت فوت در حین خدمت محاسبه می‌شود و در نهایت غرامت معلول عادی نسبت به غرامت فوت عادی محاسبه و پرداخت می‌شود.

مواردی از نقص عضو و یا ازکارافتادگی که در جدول فوق نیامده باشد، توسط کمیسیون پزشکی نیروهای سه‌گانه مانند ارتش، سپاه و نیروی انتظامی تعیین می‌شود.

اگر بیمه‌شده قبلاً از محل بیمه عمر و حوادث، غرامت نقص عضو و ازکارافتادگی دریافت کرده باشد و سپس در عرض یک سال از تاریخ حادثه فوت کند، غرامت فوت با کسر غرامت نقص عضو و ازکارافتادگی که قبلاً پرداخت شده، به خانواده او پرداخت می‌شود.

تعهد غرامت فوت برای کارکنان و سربازان نیروهای مسلح که بر اثر سوانح حین خدمت دچار نقص عضو شده و غرامت دریافت کرده باشند از بین نرفته و همچنین مابه‌التفاوت مبلغ پرداختی نقص عضو با چیزی که قبلاً پرداخت شده نیز محفوظ است.

همچنین این افراد اگر نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشند به نسبت درصد نقص عضو، حداکثر به میزان دو ماه به آنان حقوق و مزایا از صندوق بیمه عمر و حوادث پرداخت می‌شود.

نیروهای وظیفه اعم از سربازان، درجه‌داران و افسران وظیفه می‌توانند اعضای خانواده خود و افراد تحت سرپرستی خود را تحت پو شش بیمه حوادث سربازان وظیفه قرار دهند.

کارکنان نیروهای مسلح می‌توانند در زمان بازنشستگی نیز با پرداخت حق بیمه، این بیمه‌نامه را ادامه دهند و در صورت فوت و یا نقص عضو در دوران بازنشستگی از محل بیمه عمر و حوادث غرامت دریافت کنند.

سربازان وظیفه می‌توانند خانواده و افراد تحت سرپرستی خود را نیز تحت پوشش بیمه عمر و حوادث سربازان وظیفه قرار دهند.

این مطلب رو هم از دست ندید: 

زندگینامه آدولف و رودلف داسلر(بنیان گزار برندهای آدیداس و پوما)

پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *