نقش بیمه‌نامه حوادث ورزشی در حمایت از ورزشکاران

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

هر زمان که در طول مدت قرارداد و در حال انجام فعالیت‌های ورزشی بیمه‌گزار دچار حوادث شود، می‌تواند مطابق قانون از این بیمه خسارت دریافت کند.

مبالغی که در بیمه حوادث ورزشی به عنوان خسارت به بیمه‌گزار و یا خانواده او پرداخت می‌شود مطابق بیمه حوادث بوده و از پرداخت هزینه‌های پزشکی تا غرامت فوت را شامل می‌شود.

 از آنجایی که انجام فعالیت‌های ورزشی به خصوص در سطح حرفه‌ای خالی از آسیب‌دیدگی و مصدومیت نیست، لازم است که همه کسانی که به طور حرفه‌ای و یا به منظور حفظ سلامتی خود ورزش می‌کنند این بیمه را خریداری کنند.

بیمه حوادث ورزشی برای ه لازم است.ر ورزشکاری

 داشتن این بیمه آن‌قدر مهم است که معمولاً صاحبان باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی و حتی مربیان در زمان ثبت نام از افراد می‌خواهند که ابتدا بیمه ورزشی تهیه کنند و سپس در رشته ورزشی یا سالن‌های ورزشی خود فعالیت کنند.

حتی ممکن است صاحب یک مجموعه ورزشی و یا مربیان نگذارند فردی که کارت بیمه ورزشی را تهیه نکرده است در سالن حضور یافته و از وسایل سالن ورزشی استفاده کند زیرا بدون داشتن بیمه حوادث ورزشی هر اتفاقی که برای ورزشکار در زمان ورزش کردن بیفتد، مربی و مدیران سالن یا مجموعه ورزشی مسئول شناخته می‌شوند.

اگرچه بیمه مسئولیت دارندگان اماکن ورزشی برای این افراد وجود دارد اما کافی نیست و از طرفی بهتر است ورزشکار این بیمه‌نامه را تهیه کند تا بتواند از مزایای بیشتری بهره ببرد.

ورود ورزشکار بدون کارت بیمه به سالن ورزشی ممنوع است و در صورت بی‌توجهی چنانچه حادثه‌ای برای ورزشکار رخ دهد مقصر مربیان و مسئولین سالن هستند.

این مطلب رو هم از دست ندید: 

زندگینامه بابک فردوسی(مهندس ناسا)

پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *