بیمه درمان

بیمه تکمیلی انفرادی چیست

مدت زمان مطالعه : < 1 دقیقه

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

در دنیای مدرن امروزی با هزینه های سرسام آور، داشتن یک بیمه مناسب و با قیمتی منصفانه مهم ترین موضوعی است که می تواند برای هر خانواده ای مطرح باشد.

یکی از انواع بیمه نامه هایی که این روزها مهم است و نقش به سزایی در تامین آرامش خانواده ها دارد، بیمه تکمیلی انفرادی است.

در بسیاری از مواقع میزان پوششی که بیمه تامین اجتماعی در قبال درمان انجام می دهد، کافی نیست و در اینجا نقش مهم بیمه تکمیلی انفرادی بیشتر مشخص می شود.

بیمه تکمیلی انفرادی، نوعی از بیمه برای جبران هزینه های مازاد درمان است تا بتواند هزینه های بیش از حد پوشش بیمه نامه های پایه ای در کشورمان (بیمه تامین اجتماعی و یا بیمه نیروهای مسلح) را جبران نماید.

بیمه تکمیلی انفرادی با توجه به طرح انتخابی و تعهدات آن برای جبران هزینه‌های بستری بیمارستان، پاراکیلنیک، آزمایشگاه، لیزر چشم، ویزیت و دارو، زایمان و هزینه‌های دندانپزشکی و … می‌باشد.

در هرکدام از مواردی که نامبرده شد سقف تعهدات قید می‌شود و باوجود آن حق بیمه تعیین می‌گردد.  معمولاً روال در بیمه‌های درمان انفرادی برای حق بیمه و هزینه درمان تکمیلی انفرادی علاوه بر تعهدات انتخاب‌شده به سن افرادی که تحت پوشش قرار  می‌گیرند تفاوت می‌نماید. برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده بیمه درمان تکمیلی انفرادی شرط داشتن بیمه‌گر اول تأمین اجتماعی را دارند و برخی دیگر خیر.

این مطلب رو هم از دست ندید: 

آثار و عواقب اعلام تشدید خطر

پایگاه جامع اطلاعات بیمه (اینشورنس اینفو)
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید?
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *