بيمه دانا در بیست و دوم خرداد ماه سال 1353 با مشاركت بيمه Commercial Union انگليس بصورت شركت سهامي عام با سرمايه بخش خصوصي  تأسيس شد. اين شركت پس از 5 سال فعاليت در قالب بخش خصوصي در تيرماه 1358 براساس مصوبه شوراي انقلاب و دولت موقت به همراه 12 شركت بيمه خصوصي ملي اعلام شد .

در آذرماه سال 1367 به موجب « قانون نحوه اداره امور شركت‌هاي بيمه » شركت‌هاي بيمه ملي شده ( آريا، اميد، پارس، توانا، تهران، حافظ، ساختمان و كار، شرق، ملي) در شركت سهامي بيمه دانا ادغام و به موجب همين قانون مقرر شد اين شركت ضمن بررسي حساب‌ها و تسويه ديون دولت و سهامداران شركت‌هاي ادغامي، به عنوان يك شركت بيمه تخصصي در رشته بيمه‌هاي اشخاص شروع به فعاليت نمايد .

به دليل محدوديت حوزه فعاليت و نبود امكان رقابت با ساير شركت‌هاي بيمه در سال 1375 با تصويب ماده واحده‌اي توسط مجلس شوراي اسلامي به بيمه دانا اجازه داده شد همچون ساير شركت‌هاي بيمه‌اي فعاليت نمايد. فعاليت‌هاي عمومي بيمه دانا عملاً از ابتداي سال 1376 آغاز و گسترش يافت .

شركت بيمه دانا طی سال‌های گذشته با وجود فضاي رقابتي حاكم در بازار بيمه کشور توانسته است با تلاش و همت همه جانبه مديران، كاركنان و نمايندگان خود ضمن حفظ بيمه‌گذاران قديمي و جذب بيمه‌گذاران جديد و افزايش حق بيمه نسبت به سال‌های گذشته‌، موقعيت خود را از لحاظ سهم در بازار بيمه به سومين شركت بزرگ بيمه‌اي كشور ارتقاء دهد. اين شركت از ديرباز در زمينه استانداردسازي عمليات خود با اخذ گواهينامه‌هاي مديريت ريسك، مشتري‌مداري و كيفيت خدمات در صدد متمايز نمودن خدمات خويش مي‌باشد .

امروزه بيمه دانا از سوي بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران به عنوان بيمه‌گر حرفه‌اي و با اخلاق شناخته شده كه تمايل روزافزون بيمه‌گذاران به اين شركت، نشانگر توانايي اين شركت در اطمينان بخشي به توليدكنندگان، صنعت‌كاران و در نهايت سهامداران مي‌باشد.

در حال حاضر بیمه دانا با وجود 59 شعبه، 1919 نمایندگی، 21 شرکت نمایندگی، 459 کارگزاری و سه دفتر فرعی با در دست داشتن حدود 7/7 درصد بازار بیمه کشور خود را به عنوان سومین شرکت بزرگ بازار بیمه کشور به همگان معرفی کرده است.

سهامداران عمده شرکت بیمه دانا

 سهام عدالت                                                          54.89 %

شرکت سرمایه گذاری صبا تأمین                                     20 %

صندوق بازنشستگی کشوری                                       6.87 %

شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا                                    2.28 %

صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها                               1.16 %

سهام عدالت

سهام عدالت به منظور فروش تسهیلاتی بخشی از سهام شرکتهای دولتی معین، به اقشار پایین درآمدی جامعه به منظور تعمیم نسبی عدالت اقتصادی ایجاد شده است. از اهداف اجرایی سهام عدالت: توزیع متعادل ثروت ملی و گسترش مالکیت در سطح عموم، به منظور تأمین عدالت اجتماعی، متکی به خود نمودن خانواده های نیازمند و کاهش وابستگی آنان به کمکهای دولت از طریق نهادهای حمایتی، ایجاد درآمد دراز مدت برای خانواده های کم درآمد، تشویق به پس انداز و سرمایه گذاری منجر به بهبود درآمد خانوارها، کاهش اندازه بخش دولتی و افزایش سهم بخش خصوصی و تعاونی در اقتصاد کشور از طریق واگذاری سهام شرکت های دولتی، ارتقاء کارایی بنگاههای اقتصادی و بهره وری منابع اقتصادی، انسانی و فناوری و…. است .

آدرس  : تهران – شهرك قدس – فاز یک – خيابان ایران زمین – خيابان مهستان – ساختمان 15

تلفن :19-88089901

شرکت سرمایه گذاری صبا تأمین ( سهامی عام)

عليرغم تشكيل هلدينگ هاي تخصصي، بخش قابل توجهي از شركتهاي گروه تامين به لحاظ اهميت خاص، پراكندگي رشته فعاليت و عدم برخورداري از الزامات هلدينگ داري و نيز برخي از شركتها به دليل مشكلات ساختاري و عملكردي و نياز به برنامه هاي اصلاح ساختار و يا تعيين تكليف، به صورت مستقيم توسط شستا اداره مي شود. گستردگي و تنوع فعاليت ويژگي اصلي فعاليتهاي شركتهاي تحت مديريت مستقيم شستا مي‌باشد. حضور در صنايع بزرگ و مهمي همچون خودرو و قطعات آن، صنايع فلزي همچون محصولات مسي، شركت كشتيراني جمهوري اسلامي ايران، لوازم خانگي اهميت خاصي به اين گروه بخشيده است. ضمن آنكه ساير انواع فعاليت ها از قبيل IT (شركت فن آوا)، فعاليت در امور سرمايه گذاري و بورس (صبا تامين، مؤسسه توسعه صنعت سرمايه گذاري و سرمايه گذاري رنا ) در اين گروه قرار گرفته است. لازم به ذکر است که شرکت سرمايه گذاری صبا تامين خود به عنوان يک هلدينگ که نقش خريد و فروش سهام مجموعه را به عهده دارد فعاليت می کند و از سهامی خاص به سهامی عام تبديل شده است . 

 آدرس : تهران – میدان آرژانتین – خیابان بخارست – خیابان 15 – پلاک 14

تلفن : 88707501

 صندوق بازنشستگی کشوری

ايجاد سيستم خود کفا بر اساس مطالعات علمي و تمهيد نظام مناسب جهت پرداخت حقوق بازنشستگان و وظيفه بگيران با بهره گيري از روشهاي نوين طراحي و بهره برداري از سيستمها و تجهيزات پيشرفته در جهت پرداخت و انجام تعهدات و اخذ درآمدها، بهره برداري اقتصادي و اطمينان بخش از موجودي صندوق از طريق سرمايه گذاري در فعاليتهاي اقتصادي و بازرگاني مفيد، ارائه پيشنهادهاي کارشناسي جهت تصويب مراجع ذيصلاح بمنظور ارتقاء وضع معيشتي بازنشستگان و وظيفه بگيران از اهداف تشکیل صندوق بازنشستگی کشوری است .

 آدرس :  تهران – خيابان دکتر فاطمی – ميدان جهاد شماره 61

تلفن  :  88954405 (15 خط) 

شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا

انجام فعاليتهاي اقتصادي از طريق تاسيس شركت و سرمايه گذاري و مشاركت در شركتها، پروژه ها و طرح هاي صنعتي، توليدي، ساختماني، پيمانكاري، خدماتي، بازرگاني و سرمايه گذاري به منظور ايجاد و راه اندازي و يا توسعه اينگونه واحد ها با هدف مشاركت در توسعه صنعتي و معدني، توليدي، ساختماني، پيمانكاري، خدماتي ، بازرگاني، سرمايه گذاري، كارگزاري، آموزشي و مطالعاتي و مشاوره اي  از جمله اهداف و فعالیت های شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا می باشد .

آدرس : تهران، خيابان شهيد مطهري – بعد از چهارراه قائم مقام فراهاني – پلاك 251

تلفن تماس : 152 – 88540142

صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها

صندوق بازنشستگی، وظیفه و از کارافتادگی کارکنان بانکها به منظور پرداخت حقوق بازنشستگان، ازکارافتادگان و وظیفه بگیران بانکها، بر اساس لایحه قانونی مصوب جلسه مورخ 59/4/25 شورای انقلاب تاسیس گردید که در حال حاضر پرداخت حقوق و مزایا و ارائه خدمات جانبی به بیش از 98700 نفر از بازنشستگان، از کارافتادگان و وظیفه بگیران سیستم بانکی کشور را عهده دار میباشد.

آدرس : تهران – خيابان شهید عباسپور – نرسيده به خيابان برزیل – پلاك 62

 

    دریافت اساسنامه شرکت

                         نشانی پورتال

 

بازگشت به صفحه قبل