بیمه دانا در بیست و دوم خرداد ماه سال 1353 با مشارکت بیمه Commercial Union انگلیس بصورت شرکت سهامی عام با سرمایه بخش خصوصی  تأسیس شد. این شرکت پس از 5 سال فعالیت در قالب بخش خصوصی در تیرماه 1358 براساس مصوبه شورای انقلاب و دولت موقت به همراه 12 شرکت بیمه خصوصی ملی اعلام شد .

در آذرماه سال 1367 به موجب « قانون نحوه اداره امور شرکت‌های بیمه » شرکت‌های بیمه ملی شده ( آریا، امید، پارس، توانا، تهران، حافظ، ساختمان و کار، شرق، ملی) در شرکت سهامی بیمه دانا ادغام و به موجب همین قانون مقرر شد این شرکت ضمن بررسی حساب‌ها و تسویه دیون دولت و سهامداران شرکت‌های ادغامی، به عنوان یک شرکت بیمه تخصصی در رشته بیمه‌های اشخاص شروع به فعالیت نماید .

به دلیل محدودیت حوزه فعالیت و نبود امکان رقابت با سایر شرکت‌های بیمه در سال 1375 با تصویب ماده واحده‌ای توسط مجلس شورای اسلامی به بیمه دانا اجازه داده شد همچون سایر شرکت‌های بیمه‌ای فعالیت نماید. فعالیت‌های عمومی بیمه دانا عملاً از ابتدای سال 1376 آغاز و گسترش یافت .

شرکت بیمه دانا طی سال‌های گذشته با وجود فضای رقابتی حاکم در بازار بیمه کشور توانسته است با تلاش و همت همه جانبه مدیران، کارکنان و نمایندگان خود ضمن حفظ بیمه‌گذاران قدیمی و جذب بیمه‌گذاران جدید و افزایش حق بیمه نسبت به سال‌های گذشته‌، موقعیت خود را از لحاظ سهم در بازار بیمه به سومین شرکت بزرگ بیمه‌ای کشور ارتقاء دهد. این شرکت از دیرباز در زمینه استانداردسازی عملیات خود با اخذ گواهینامه‌های مدیریت ریسک، مشتری‌مداری و کیفیت خدمات در صدد متمایز نمودن خدمات خویش می‌باشد .

امروزه بیمه دانا از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بیمه‌گر حرفه‌ای و با اخلاق شناخته شده که تمایل روزافزون بیمه‌گذاران به این شرکت، نشانگر توانایی این شرکت در اطمینان بخشی به تولیدکنندگان، صنعت‌کاران و در نهایت سهامداران می‌باشد.

در حال حاضر بیمه دانا با وجود 59 شعبه، 1919 نمایندگی، 21 شرکت نمایندگی، 459 کارگزاری و سه دفتر فرعی با در دست داشتن حدود 7/7 درصد بازار بیمه کشور خود را به عنوان سومین شرکت بزرگ بازار بیمه کشور به همگان معرفی کرده است.

سهامداران عمده شرکت بیمه دانا

 سهام عدالت                                                          54.89 %

شرکت سرمایه گذاری صبا تأمین                                     20 %

صندوق بازنشستگی کشوری                                       6.87 %

شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا                                    2.28 %

صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها                               1.16 %

سهام عدالت

سهام عدالت به منظور فروش تسهیلاتی بخشی از سهام شرکتهای دولتی معین، به اقشار پایین درآمدی جامعه به منظور تعمیم نسبی عدالت اقتصادی ایجاد شده است. از اهداف اجرایی سهام عدالت: توزیع متعادل ثروت ملی و گسترش مالکیت در سطح عموم، به منظور تأمین عدالت اجتماعی، متکی به خود نمودن خانواده های نیازمند و کاهش وابستگی آنان به کمکهای دولت از طریق نهادهای حمایتی، ایجاد درآمد دراز مدت برای خانواده های کم درآمد، تشویق به پس انداز و سرمایه گذاری منجر به بهبود درآمد خانوارها، کاهش اندازه بخش دولتی و افزایش سهم بخش خصوصی و تعاونی در اقتصاد کشور از طریق واگذاری سهام شرکت های دولتی، ارتقاء کارایی بنگاههای اقتصادی و بهره وری منابع اقتصادی، انسانی و فناوری و…. است .

آدرس  : تهران – شهرک قدس – فاز یک – خیابان ایران زمین – خیابان مهستان – ساختمان 15

تلفن :19-88089901

شرکت سرمایه گذاری صبا تأمین ( سهامی عام)

علیرغم تشکیل هلدینگ های تخصصی، بخش قابل توجهی از شرکتهای گروه تامین به لحاظ اهمیت خاص، پراکندگی رشته فعالیت و عدم برخورداری از الزامات هلدینگ داری و نیز برخی از شرکتها به دلیل مشکلات ساختاری و عملکردی و نیاز به برنامه های اصلاح ساختار و یا تعیین تکلیف، به صورت مستقیم توسط شستا اداره می شود. گستردگی و تنوع فعالیت ویژگی اصلی فعالیتهای شرکتهای تحت مدیریت مستقیم شستا می‌باشد. حضور در صنایع بزرگ و مهمی همچون خودرو و قطعات آن، صنایع فلزی همچون محصولات مسی، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، لوازم خانگی اهمیت خاصی به این گروه بخشیده است. ضمن آنکه سایر انواع فعالیت ها از قبیل IT (شرکت فن آوا)، فعالیت در امور سرمایه گذاری و بورس (صبا تامین، مؤسسه توسعه صنعت سرمایه گذاری و سرمایه گذاری رنا ) در این گروه قرار گرفته است. لازم به ذکر است که شرکت سرمایه گذاری صبا تامین خود به عنوان یک هلدینگ که نقش خرید و فروش سهام مجموعه را به عهده دارد فعالیت می کند و از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شده است . 

 آدرس : تهران – میدان آرژانتین – خیابان بخارست – خیابان 15 – پلاک 14

تلفن : 88707501

 صندوق بازنشستگی کشوری

ایجاد سیستم خود کفا بر اساس مطالعات علمی و تمهید نظام مناسب جهت پرداخت حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران با بهره گیری از روشهای نوین طراحی و بهره برداری از سیستمها و تجهیزات پیشرفته در جهت پرداخت و انجام تعهدات و اخذ درآمدها، بهره برداری اقتصادی و اطمینان بخش از موجودی صندوق از طریق سرمایه گذاری در فعالیتهای اقتصادی و بازرگانی مفید، ارائه پیشنهادهای کارشناسی جهت تصویب مراجع ذیصلاح بمنظور ارتقاء وضع معیشتی بازنشستگان و وظیفه بگیران از اهداف تشکیل صندوق بازنشستگی کشوری است .

 آدرس :  تهران – خیابان دکتر فاطمی – میدان جهاد شماره 61

تلفن  :  88954405 (15 خط) 

شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا

انجام فعالیتهای اقتصادی از طریق تاسیس شرکت و سرمایه گذاری و مشارکت در شرکتها، پروژه ها و طرح های صنعتی، تولیدی، ساختمانی، پیمانکاری، خدماتی، بازرگانی و سرمایه گذاری به منظور ایجاد و راه اندازی و یا توسعه اینگونه واحد ها با هدف مشارکت در توسعه صنعتی و معدنی، تولیدی، ساختمانی، پیمانکاری، خدماتی ، بازرگانی، سرمایه گذاری، کارگزاری، آموزشی و مطالعاتی و مشاوره ای  از جمله اهداف و فعالیت های شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا می باشد .

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری – بعد از چهارراه قائم مقام فراهانی – پلاک 251

تلفن تماس : 152 – 88540142

صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها

صندوق بازنشستگی، وظیفه و از کارافتادگی کارکنان بانکها به منظور پرداخت حقوق بازنشستگان، ازکارافتادگان و وظیفه بگیران بانکها، بر اساس لایحه قانونی مصوب جلسه مورخ 59/4/25 شورای انقلاب تاسیس گردید که در حال حاضر پرداخت حقوق و مزایا و ارائه خدمات جانبی به بیش از 98700 نفر از بازنشستگان، از کارافتادگان و وظیفه بگیران سیستم بانکی کشور را عهده دار میباشد.

آدرس : تهران – خیابان شهید عباسپور – نرسیده به خیابان برزیل – پلاک 62

 

    دریافت اساسنامه شرکت

                         نشانی پورتال

 

بازگشت به صفحه قبل